Webové stránky vytvořil Ing. Tomáš Gavenda (tgavenda(at)seznam.cz), 2012, všechna práva vyhrazena
Kliknutím se vrátíte na úvodní nabídku

Přístroj IPL Anthélia® (intenzivní pulzní světlo) je lékařská varianta špičkového zařízení francouzské společnosti Eurofeedback, které má víceúčelové použití v kosmetologii. Společnost Eurofeedback patří k renomovaným výrobcům ve světě (patnáct světových patentů).

Ošetření tímto přístrojem je vhodné pro ženy i muže, lze provádět fotorejuvenaci a odstranění pigmentací a drobných cévek (především v oblasti obličeje, krku, hrudníku).

Přístrojem IPL Anthélia® provádíme:Fotorejuvenace je ošetření pleti, při kterém dochází ke stimulaci a seřazení (remodelaci) původních a částečné produkci nových kolagenových vláken. Dochází k regeneraci kůže, jejímu zpevnění a vyhlazení drobných vrásek. Jedná se o proces, kdy trvá dny až týdny po ošetření, než se dostaví zřetelný účinek (viditelné vypnutí kůže, zlepšení drobných vrásek, případně drobných jizev a nerovností pleti například po akné). Po ošetření může dojít k přechodnému erytému. Efekt fotorejuvenace můžeme zvýšit pomocí chemického peelingu, který provedeme těsně před výkonem. Jde o společností Eurofeedback doporučený postup, ke kterému jsou dodávány speciální peelingové sady. Ošetření fotorejuvenačním programem se znovu provádí minimálně po čtyřech týdnech.

Pigmentace. Po ošetření přístrojem IPL Anthélia® se dostavují velmi dobré výsledky již po první aplikaci. Vzápětí po ošetření dojde k výraznému "zhoršení" pigmentace, která ztmavne. Tento stav trvá několik dnů, místo se však dá ošetřit běžným make-upem (korekce). Dochází k tvorbě drobných pigmentových šupin, které se v průběhu osmi až čtrnácti dnů spontánně odloučí, pigmentace vymizí obvykle do čtrnácti dnů. Pokud zůstávají rezidua pigmentací (jde o pigmentace hlouběji uložené), lze výkon zopakovat. Toto ošetření se neprovádí v létě a neslouží k ošetření pigmentových naevů.

Fotokoagulace (ošetření cévek).Přístrojem IPL Anthélia® ošetřujeme rozšířené cévky v oblasti obličeje, krku a hrudníku. Přístroj využívá systému absorpce krevním pigmentem hemoglobinem (červený pigment), kdy dojde k zahřátí v místě rozšířených cévek, jejich průměr se zužuje a ošetřené žilky se během deseti dnů vstřebávají. Počet ošetření závisí na rozsahu, hustotě a šířce žilek. Doporučujeme ošetření jedenkrát měsíčně.Přístrojem IPL Anthélia® lze podstatně ovlivnit i jiné afekce na kůži, např. projevy akné, pěkné výsledky máme i při ošetření jizev a eventuálně dalších projevů.